Jak zaprojektować biuro. Mniej open space ?

Jak zaprojektować biuro. Mniej open space ?

W biurach nadal popularne są pomieszczenia, gdzie na otwartej przestrzeni pracuje nawet kilkanaście osób. Jednakże coraz więcej firm uzupełnia je o strefy typu lounge.

Od dawna w projektowaniu powierzchni biurowych rządzi minimalizm - postrzegany jako oznaka profesjonalizmu i dobrego smaku.

Mocno zyskuje teraz na popularności styl skandynawski, czyli klasyczne bryły, prostota i elegancja, połączone z ciekawym wzornictwem i kolorowymi dodatkami. Zmieniają się obicia krzeseł biurowych, pojawiają się na nich wzory znane z modowych wybiegów.

Strefy typu lounge, czyli strefy do pracy indywidualnej, w odosobnieniu, sprzyjające skupieniu i kreatywności zaczynają konkurować z powszechnymi dotąd przestrzeniami open-space.

Oczywiście nadal popularne są pomieszczenia, gdzie na otwartej przestrzeni pracuje nawet kilkanaście osób. Jednakże coraz więcej firm uzupełnia je o strefy typu lounge. Sprzyjają temu mobilne technologie, które znoszą ograniczenia związane z kablami od telefonów czy komputerów – pracownicy korzystają dziś z laptopów, smartfonów i bezprzewodowego internetu Wi-Fi.

Strefy typu lounge, wyposażone są w miękkie, przytulne meble, które mają sprzyjać budowaniu mniej formalnej atmosfery i bardziej kreatywnej atmosferze. Według psychologów biznesu, takie rozwiązania sprzyjają innowacyjnym pomysłom i wzmacniają komunikację w zespole.
Elementy funkcjonalne - czyli meble, zgodnie z najnowszymi trendami mają być nie tylko wygodne w użytkowaniu ale i kolorowe, wesołe, ciekawe, zaskakujące. Taki wystrój sprawia, że pracownicy czują się mniej formalnie i ta tendencja dominuje przede wszystkim w firmach, których wyróżnikiem jest kreatywność.

Źródło: Adgar

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!