Naturalne płótno ścienne

Naturalne płótno ścienne

Neutralna kolorystyka jest ponadczasowa i dlatego chętnie jest stosowana w aranżacji wnętrz, w tym przede wszystkim na ścianach. Naturalny kolor wnętrza pomoże nam uzyskać farba, tradycyjna tapeta albo też naturalna tkanina umieszczona na ścianie.

Tradycja zdobienia ścian praktykowana była już w starożytności. Wtedy jednak na malowidła ścienne w swoim domu pozwolić sobie mogli tylko najbogatsi. Dopiero w XIX wieku technika zdobienia ścian w prywatnych posiadłościach została spopularyzowana. To wtedy najwybitniejszy twórca malowideł ściennych P. Puvis de Chavannes zaczął malować obrazy farbami olejnymi na płótnie, a następnie przyklejać płótno do ściany. Stłumione barwy jego obrazów znakomicie imitowały wrażenie, jakie wywołuje fresk. Każdy chciał mieć takie dzieło na swojej ścianie.

Dziś taki efekt osiągnąć możemy szybciej, łatwiej i z pewnością mniejszym nakładem finansowym. Za element dekoracyjny ściany może posłużyć nam przyklejone do niej płótno z grubym splotem, wykonane ze stuprocentowej bawełny w kolorze naturalnym lub zadrukowane eko technologią lateksową z dowolnym wzorem.

Wybór kolorów i motywów płócień jest szeroki, od modnego w ostatnim czasie intensywnego w barwach stylu glamour, stonowanego stylu rustykalnego, po delikatne pastele idealnie komponujące się ze stylem shabby chic. Płótno w naturalnym kolorze możemy samodzielnie pomalować farbami , nadając mu niepowtarzalny charakter.

Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, dekorowanie ścian tkaniną ma także wymiar praktyczny. Płótno umieszczone na ścianie lub suficie wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniu.

Barwy ziemi dodają wnętrzu szlachetności i elegancji. Decydując się na określony kolor tkaniny na ścianie trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że ciemna kolorystyka optycznie zmniejszy pomieszczenie. Nie powinno się jej zatem stosować na całej powierzchni, zwłaszcza w małych pokojach. Jasne, naturalne barwy płótna nadadzą natomiast pomieszczeniu lekkości i przestrzeni, a oryginalna faktura tkaniny ciekawie urozmaici wnętrze.

INFORMACJA O NATURALNYM PŁÓTNIE ŚCIENNYM

Materiał : 100 % bawełna, gruby splot, kolor naturalny, gramatura 450 g
Wymiary : indywidualne do potrzeb klienta
Montaż : klej do tapet ciężkich

Cena płótna naturalnego bez nadruku : 70 PLN /mkw.
Cena płótna naturalnego z ekologicznym nadrukiem lateksowym : 160 PLN/mkw.

Źródło: Minka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!