ISH 2013: świat innowacji w zasięgu ręki

ISH 2013: świat innowacji w zasięgu ręki

Wielokrotnie nagradzany producent wanien i brodzików ze stali emaliowanej po raz kolejny zachwyca wzornictwem i rewolucjonizuje rynek.

Już od ponad 90 lat firma Kaldewei wytycza nowe kierunki rozwoju w architekturze przestrzeni łazienkowej. Na targach ISH, największych światowych targach branży łazienkowej, odbywających się w dniach 12-16 marca, firma zaprezentowała szereg innowacyjnych rozwiązań m.in. system audio Sound Wave do wanien oraz niemal niewidoczne wykończenie przeciwpoślizgowe Secure Plus, dedykowane emaliowanym powierzchniom prysznicowym.

„Łazienka jako przestrzeń użytkowa, w której chcemy stworzyć swój własny intymny świat i podkreślić swoją indywidualność, odgrywa w naszym życiu coraz ważniejszą rolę. Przy projektowaniu tej przestrzeni splatają się ze sobą nasze dążenia do komfortu i funkcjonalności z wysokimi wymaganiami dotyczącymi estetyki. Firma Kaldewei od wielu lat kształtuje rozwój łazienkowej estetyki poprzez tworzenie unikalnych, minimalistycznych wzorniczo i perfekcyjnych technicznie produktów” – mówi Nicole Roesler dyrektor ds. marketingu firmy Kaldewei. Na stoisku o powierzchni ponad 550 m2, zaprojektowanym przez światowej sławy architektów z biura Schmidhuber, firma Kaldewei zaprezentowała najnowsze produkty i rozwiązania techniczne.

Migawki z życia światowych metropolii
Urbanistyczny styl Nowego Jorku, zakochany w modzie Mediolan – za pomocą różnego typu kreacji Kaldewei oddaje klimat i styl największych metropolii świata, wykorzystując w tych fantastycznych aranżacjach swoje najnowsze produkty. Charakter prezentacji łączy minimalistyczny look współczesnej architektury z dyskretnym bogactwem klasycznych elementów i w ten sposób tworzy pomost między tradycją i nowoczesnością. Zastosowane jako stylistyczny kontrast elementy purystyczne, bazują na pewnego rodzaju formalnych niedopowiedzeniach.

Nowy wymiar kąpieli
Na tegorocznych targach ISH firma Kaldewei jako pierwszy producent zaprezentowała system nagłośnienia przeznaczony do wanien. Dzięki temu rozwiązaniu, firma nadaje odprężającej kąpieli zupełnie inny wymiar i podnosi ją do rangi duchowego przeżycia. System Sound Wave odtwarza muzykę ze wszystkich urządzeń audio posiadających funkcję Bluetooth takich jak tablety, smartfony czy laptopy. Wanna pełni w systemie Sound Wave rolę wzmacniacza i niezależnie od tego czy jest napełniona wodą czy pusta zapewnia doskonałej jakości dźwięk.

Z myślą o tegorocznych targach ISH firma Kaldewei rozszerzyła ofertę wanien z kolekcji Puro o nowy model Puro Duo. Idealnie symetryczna, prostokątna wanna posiada dwie pochylone pod łagodnym kątem płaszczyzny podparcia pleców oraz umieszczony centralnie odpływ. Rozwiązania te mają na celu zapewnienie wygodnej, odprężającej kąpieli we dwoje.

Nowoczesny design w atrakcyjnej cenie to opis, który podkreśla najważniejsze zalety nowej wanny Kaldewei. Cayono jest produktem idealnym. Posiada wszystkie cechy niezbędne do tego, aby w standardowej łazience stworzyć przytulne wnętrze z atmosferą sprzyjającą odprężeniu i relaksowi. Firma Kaldewei za pomocą tego produktu kolejny raz wyróżnia się na rynku potwierdzając swoją pozycję lidera i ustanawiając nowe standardy, które będą obowiązywały w łazience w najbliższej przyszłości.

Światowa premiera – Secure Plus
Jak harmonijnie połączyć piękny design i funkcjonalność produktu? Ten odwieczny problem udało się rozwiązać firmie Kaldewei. Prawie niewidoczna dla oka, przeciwpoślizgowa powierzchnia Kaldewei Secure Plus dedykowana emaliowanym powierzchniom prysznicowym w wybranych matowych kolorach z kolekcji Coordinated Colours stanowi nowość na skalę światową. Wykończenie składa się z mieszaniny kwarcowo-piaskowej, która po naniesieniu na powierzchnię prysznicową oraz pokrywę odpływu w procesie wypalania stali emaliowanej wiąże się trwale z podłożem. W ten sposób powstaje super trwała powierzchnia, która zapewnia poczucie stabilności i bezpieczeństwa pod prysznicem.

Xetis - najnowszy produkt opracowany przez Kaldewei Design Center stanowi wybitne osiągnięcie w dziedzinie innowacji i wzornictwa. Xetis jest pierwszą na świecie emaliowaną powierzchnią prysznicową zabudowywaną w płaszczyźnie podłogi, wykonaną ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm ze zintegrowanym odpływem ściennym. Ten typ estetyki rewolucjonizuje architekturę nowoczesnej łazienki. Xetis zachwyca prostotą formy, pozostawiając dzięki temu przestrzeń dla indywidualnych preferencji projektanta i użytkownika.Nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami Xetis stanowi doskonały dowód na to, że marka Kaldewei zasługuje na miano pioniera i ikony stylu architektury łazienkowej. Podczas tegorocznych targów klienci odwiedzający stoisko firmy Kaldewei uzyskali wiele interesujących informacji technicznych dotyczących systemu Xetis.

Firma Kaldewei zabrała swoich gości w interesującą podróż przez 60 lat historii brodzików i powierzchni prysznicowych. Podczas tej wycieczki producent zapozałwidzów z najważniejszymi faktami, stanowiącymi punkty zwrotne w ewolucji przestrzeni prysznicowej. Trasa wiodla od głębokiego stalowego brodzika do powierzchni prysznicowej zabudowywanej w płaszczyźnie podłogi wyposażonej w ścienny odpływ. W ten sposób producent podkreśla swoją rolę odkrywcy i pioniera w historii rozwoju współczesnej architektury łazienkowej.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!