Świetlny konsjerż

Świetlny konsjerż

W dużych przestrzeniach komercyjnych, często wypełnionych dużą ilością symboli, barwnych reklam i odwiedzających ciężko odnaleźć właściwą drogę. Oprawy LED Informatico projektu Jaco Designe zostały zaprojektowane, by przekazywać pełną informację o obiekcie i dawać poczucie bezpieczeństwa. Wykonywane w wielu wersjach i wzorach, również na specjalne życzenia klienta, umożliwiają przekazanie niemal każdej informacji.

Budynki przeznaczone na pobyt wielu osób powinny być od wewnątrz właściwie oznakowane, aby każdy mógł się z łatwością w nich odnaleźć. Czytelna informacja czyni miejsce bardziej przyjaznym i bezpiecznym dla użytkowników. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia LED Informatico, która pozwoli wyróżnić strefy budynku, pomieszczenia i wskazać kierunek poruszania się za pomocą światła. Na oprawach wykonanych z aluminium, stali szlachetnej, chromu i szkła akrylowego widnieją dowolnie dobrane symbole graficzne, np. lampa z logotypem czy nazwą konkretnej firmy może oświetlać schody prowadzące do jej siedziby.

- Informatico - designerskie oprawy pełnią funkcję świetlnego przewodnika w budynkach publicznych i komercyjnych, takich jak hotele, galerie handlowe czy kina. Oprócz szerokich możliwości zastosowania, LED Informatico spełniają kryteria energooszczędności, tak istotne w dzisiejszych czasach – mówi Monika Sopałowicz, Dyrektor Zarządzający w firmie BRITOP Lighting.

Dzięki wbudowaniu minimalizujących pobór energii elektrycznej diod LED, wymagających jedynie 0,6 W przy napięciu 12 V, oprawy mogą być użytkowane całą dobę. Dostępne są w wymiarach: 75 x 75 mm i 100 x 100 mm, jednak istnieje możliwość ich wykonania w innych formatach.

Droga światła

- Światło to zjawisko, za którym w naturalny sposób podąża ludzki wzrok. Znaki informacyjne, w postaci wysłużonych, plastikowych tablic informacyjno – awaryjnych odchodzą stopniowo w zapomnienie. Ich miejsce zajmują podświetlane oznaczenia w stylowych oprawach, które harmonijnie komponują się z nowoczesną, minimalistyczną architekturą. Oprawy LED Informatico w atrakcyjny sposób wskazują drogę, informują o położeniu w budynku lub ostrzegają. Standardowo dostępne są modele z wzorami WC, wi-fi, zakaz palenia oraz wózek inwalidzki, jednak na życzenie mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb projektowych. Oprawy będą w czytelny sposób przekazywać informacje o numerze piętra, pomieszczenia lub działu, wskazywać drogę do baru, restauracji czy wyjścia. Chłodne światło, otaczające obudowę sprawia, że jest ona jeszcze lepiej dostrzegalna, nawet z dużych odległości i w wielkogabarytowych pomieszczeniach, jak sale kinowe czy koncertowe – mówi Andrzej Markowski, właściciel oświetleniowego sklepu internetowego www.halogen.pl.

Świetlna wizytówka

Światło pełni wyjątkową rolę w aranżacjach przestrzeni komercyjnych. Nadaje jej otwartego charakteru, a także symbolizuje jasne zasady prowadzenia działalności. Oprawy LED Informatico mogą stanowić atrakcyjny element wizerunkowy danej firmy, nie tylko ze względu na atrakcyjną formę, lecz również możliwość nanoszenia dodatkowych napisów z nazwą hotelu, instytucji, działu, czy nawet imion i nazwisk pracowników. Litery i cyfry mogą uzyskać dowolny rozmiar i kształt, stosownie do charakteru miejsca i życzenia inwestora. Oprawy dostępne są w kolorach aluminium, stal szlachetna i chrom, dlatego doskonale harmonizują z nowoczesnymi aranżacjami i pomagają wyeksponować świetlne symbole. Modele LED Informatico są ponadto bardzo bezpieczne w użytkowaniu - nie nagrzewają się oraz nie wytwarzają promieniowania nadfioletowego UV i podczerwonego IR.

Źródło:Britop Lighting Sp. z o.o.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!