Soft purism rządzi ?

Soft purism rządzi ?

Zdaniem niemieckiego designera Michaela Steina design wyraźnie zdominował styl, który można określić jako „soft purism”. Jego rodowód łatwo wywieść zarówno z wzornictwa firmy Apple, jak i z poszukiwań takich designerów, jak Ross Lovegrove, Jasper Morrison czy Naoto Fukasawa. Łączy on minimalistyczną oszczędność i dążenie do czystości przestrzeni oraz organiczne formy powstałe z inspiracji naturą.

Soft purism stawia na łagodne, delikatnie zaokrąglone kształty, inteligentne funkcje oraz wykreowanie odpowiedniej atmosfery, np. przez podświetlenie przedmiotów.

Zdaniem Steina źródłem trendów są zmiany w otaczającej nas rzeczywistości. To one powodują powstawanie popytu na nowe produkty czy rozwiązania. W przypadku soft purism źródłem trendu jest zmęczenie formalnymi rygorami minimalizmu i potrzeba wprowadzenia do wnętrz większej ilości koloru oraz bardziej różnorodnych materiałów.

Ponieważ mieszkamy na coraz mniejszych powierzchniach, dla ludzi istotne jest, aby każde pomieszczenie w mieszkaniu czy domu było estetyczne. To sprawia, że soft purism jest dominującym nurtem w przypadku mebli, artykułów gospodarstwa domowego, opakowań, armatury i mebli łazienkowych a nawet architektury.

Naszą przyszłość zdaniem Michaela Steina najmocniej ukształtuje łatwość i szybkość komunikacji oraz coraz bardziej inteligentne oprogramowanie. Media społecznościowe już dziś umożliwiają nam przekazywanie informacji między ludźmi, firmami, a także markami i ich klientami na całym świecie. Dzieje się to w niebywałym tempie. Ta bezpośredniość i łatwość komunikacji sprawia, że odbiorcy oczekują w projektowaniu autentyczności. Autentyczność zatem będzie tą wartością, która ukształtuje design przyszłości.

Źródło: Kludi
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!