Dobieramy wannę do łazienki

Dobieramy wannę do łazienki

Przy wyborze wanny powinniśmy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, wygodę, funkcjonalność i łatwość w czyszczeniu. Wybór powinien być do tego przemyślany i podyktowany naszymi oczekiwaniami. Warto też zastanowić się jaki wanna ma mieć kształt i wielkość, z jakiego materiału powinna być wykonana i jakie ma mieć zastosowania.

Dobrana do przestrzeni łazienki
Wielkość i kształt wanny powinny być dopasowane do powierzchni łazienki. Żeby tak się stało niezbędne jest rozplanowanie przestrzeni pomieszczenia i dokonanie odpowiednich pomiarów. Kolejnym krokiem jest wybór kształtu wanny.

W małych łazienkach wykorzystywane są raczej wanny prostokątne lub asymetryczne. Ich dużą zaletą jest oszczędność miejsca oraz mniejsze zużycie wody. Ciekawym rozwiązaniem dla niewielkich pomieszczeń kąpielowych są także dwufunkcyjne wanny typu kombi, czyli wanny z funkcją prysznica. Takie rozwiązanie pozwala rano cieszyć się zaletami prysznica, a po południu, kiedy wracamy zmęczeni po swoich zajęciach, umożliwia nam skorzystanie z zalet wanny. Przykładem takiego zastosowania może być wanna Kaldewei Vaio Set. Po stronie odpływu ma proste ściany i maksymalnie płaskie dno. Dzięki temu bez problemu może spełniać funkcję wygodnego brodzika.

W dużych łazienkach lub pokojach kąpielowych mamy większe pole do popisu. Wyjątkowo efektownie prezentują się wanny wolnostojące. Bardzo stylowe wrażenie dają wanny owalne np. wanna Kaldewei Ellipso Duo Oval. Jej eliptyczne kształty emanują luksusem i przytulnością. Wanna idealnie nadaje się do kąpieli we dwoje dzięki identycznym oparciom pleców i centralnie umieszczonemu odpływowi.

Komfort kąpieli może zapewnić również dodatkowe wyposażenie takie jak: zagłówki, uchwyty, antypoślizgowe dno czy odpowiednio wyprofilowany kształt. Bardzo przydatna jest półka na której możemy trzymać kosmetyki. Przykładem takiego rozwiązania jest wanna Kaldewei Asymmetric Duo, której szeroki rant tworzy półkę na której możemy usiąść lub wykorzystać ją do odłożenia przyborów kąpielowych. Idealnie nadaje się również do zainstalowania na niej armatury.

Materiał na lata
Nie bez znaczenia pozostaje materiał, z którego jest wykonana wanna. Aktualnie obserwujemy powrót do sprawdzonej przez lata technologii stali emaliowanej, co związane jest z jej własnościami użytkowymi i ekologicznymi. Trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości to zalety, których nie są w stanie przebić tworzywa sztuczne. Odporność na zarysowania, środki chemiczne, promieniowanie UV oraz 30 letnia gwarancja na produkty ze stali emaliowanej o grubości 3,5 sprawiają, że możemy cieszyć się wanną przez wiele lat.

Relaks pogłębiony
Osoby, które pragną bardziej ekskluzywnej kąpieli powinny pomyśleć o zakupie wanny z hydromasażem. Kąpiel w bąbelkach ma własności odprężające i relaksujące. Czas spędzony w wannie wyposażonej w system hydromasażu jest jak krótki urlop od codzienności, pozwala pozbyć się stresu i napięcia po pracy lub ciężkim dniu. Systemy dostępnych na rynku hydromasaży rozwijają się bardzo szybko, stwarzając coraz bardziej zaawansowane możliwości rozkoszowania się urokami kąpieli. Przykładem nowoczesnego systemu hydromasażu jest system Vivo Vario Plus instalowany w wannach Kaldewei. Dysze w dnie wanny dostarczają perliste pęcherzyki powietrza - tzw. efekt szampański- specjalność firmy Kaldewei, zaś dysze boczne zapewniają przyjemny masaż skóry i mięśni. Efekt masowania - wzmocniony przez osiem rotacyjnych dysz bocznych - dociera do wszystkich części ciała. Dodatkowo wbudowane dysze w strefie stóp i kręgosłupa lędźwiowego uzupełniają odprężające działanie masażu całego ciała. Wszystkimi funkcjami można kierować przy pomocy komfortowego ekranu dotykowego.

Pamiętajmy, że wnętrze w którym będziemy dobrze się czuli przez lata powinno być przyjazne i naturalne, wykonane z materiałów przyjemnych w dotyku, ekologicznych, trwałych i łatwych do utrzymania w czystości.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!