Jak wyciszyć biuro ?

Jak wyciszyć biuro ?

Funkcjonalność, akustyka, design to wyznaczniki jakości współczesnego biura. Dzisiaj to nie tylko miejsca pracy, ale również wizytówki firm i jedne z kluczowych elementów ich kultury organizacyjnej.

W epoce przemysłowej nie zwracano praktycznie uwagi na komfort pracy. Pracownicy byli wtedy traktowani jak „dodatki do maszyn". W erze gospodarki opartej na wiedzy ludzie oraz posiadane przez nich wiedza i umiejętności odgrywają kluczową rolę.

W związku z tym zmianie uległa rola jaką odgrywają przestrzenie biurowe. Spędzamy w pracy coraz więcej czasu przez co staje się ona dla nas prawie drugim domem. Ważne jest, aby wnętrza biurowe gwarantowały odpowiedni komfort nie tylko pracy, ale również odpoczynku i nawiązywania relacji międzyludzkich.

Komfort przede wszystkim
Kwestia stworzenia odpowiedniej akustyki pomieszczeń biurowych odgrywa tutaj dużą rolę. Dąży się do takiego dostosowania akustycznego pomieszczeń, aby w jak największym stopniu redukowały one hałas emitowany przez urządzenia biurowe i innych pracowników. Z drugiej strony podstawą funkcjonowania organizacji jest aktywność i praca zespołowa, co jest niemożliwe bez odpowiedniej komunikacji. Utrudnianie jej to spadek aktywności pracowników, a co za tym idzie mniejsze zyski dla przedsiębiorstwa. Ponadto należy pamiętać, że kompleksy biurowe składają się z wielu pomieszczeń o różnych funkcjach i różnych wymaganiach w zakresie akustyki.

Heradesign dla biur
Produkty marki Heradesign umożliwiają odpowiednie dostosowanie akustyki wnętrz do wymogów organizacyjnych. Wełna drzewna wykorzystywana do ich produkcji jest gwarantem odpowiedniego wyciszenia wnętrza, oraz m.in. wysokiej wytrzymałości czy bezpieczeństwa pożarowego w miejscu pracy - wszystko to przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.

Wskaźnik absorpcji dźwięku o wartości do 95% zapobiega rozprzestrzenianiu się hałasu pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Ma to szczególne znaczenie w wydzielonych komórkach biurowych. Osoby przebywające w nich są odcięte od hałasu płynącego z innych pomieszczeń, a przede wszystkim z korytarza, co sprzyja koncentracji oraz komfortowi pracy.

We wnętrzach typu open space dochodzi do tego umożliwienie pracownikom efektywnej komunikacji na nieco większej przestrzeni - czas pogłosu powinien więc być odpowiednio większy (0,4 - 0,5 s.) przy natężeniu dźwięku 35 dB dla częstotliwości 250 - 4000 Hz. W przypadku sal konferencyjnych powinien on natomiast mieścić się w przedziale 0,8 - 1,1 s. przy 40 dB. Różnorodność rozwiązań systemowych z oferty Heradesign pozwala na dostosowanie czasu pogłosu do wymagań funkcjonalnych. Istnieje również możliwość punktowej optymalizacji czasu pogłosu dla różnych obszarów jednego pomieszczenia.

Nie tylko akustyka
Zalety systemów Heradesign dotyczą nie tylko ich właściwości akustycznych, ale i aranżacyjnych. Różnorodne sposoby aplikacji systemów, 17 typów krawędzi płyt, oraz nadanie powierzchni dowolnego koloru z palety RAL, NCS czy StoColor, umożliwiają realizację we wnętrzu każdej koncepcji architektonicznej. Dzięki temu pomieszczenie biurowe może stać się jednym z elementów kultury organizacyjnej firmy wprawiającym pracowników w dobre samopoczucie, utożsamiającym ich z zakładem pracy, czy też będącym wizytówką dla gości. Możliwość wielokrotnego malowania pozwala dodatkowo na bezproblemową zmianę kolorystyki wnętrza w każdym momencie i bez obniżania własności akustycznych.

Systemy Heradesign łączą więc w sobie z jednej strony wysoką funkcjonalność, a z drugiej nowoczesny design, a wyposażone w nie biura spełniają wszelkie standardy nowoczesnego miejsca pracy.

Konkurs "Porozmawiajmy o wnętrzach"
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez firmę Heradesign. Do wygrania designerski rower oraz nagrody książkowe. Szczegóły na facebookowej stronie Heradesign.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!