Jakie walory ma parkiet z jesionu ?

Jakie walory ma parkiet z jesionu ?

Jesion to coraz bardziej popularny surowiec wykorzystywany do wykładania posadzek. Jest on doceniany zarówno ze względu na bardzo wysokie walory estetyczne, jak i oryginalne właściwości. Drewno z jesionu słynie z dużej wagi, stabilności i trwałości, dlatego przy wyborze materiału, z jakiego będzie zrobiona podłoga, warto zainteresować się wyrobami z tego surowca.

Materiał do wyłożenia podłogi jest inwestycją na co lata, a więc jego wybór musi być szczególnie przemyślany. Naturalną propozycją jest prawdziwe drewno. Pamiętać jednak należy o tym, że jego poszczególne rodzaje różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i właściwościami.

Zaletą jesionu jest możliwość wykorzystania przy ogrzewaniu podłogowym.
Dobre deski jesionowe powinny być poddane obróbce termicznej w temperaturze 200 stopni Celsjusza. Dzięki temu zyskują one wyjątkową twardość i stabilność. Poza walorami technicznymi jesion ma bardzo dobre walory estetyczne. Wygląd podłogi położonej na bazie tego produktu dodaje wnętrzu ciepła, harmonii i nadaje dostojny, szlachetny wygląd. Jednocześnie podłoga jest odporna na ścieranie - zawdzięcza to specjalnej technice lakierowania, która trwale wiąże aż siedem warstw lakieru z drewnem. Dzięki temu, żadna z warstw nie łuszczy się i nie odchodzi, a nasza podłoga wygląda nad wyraz pięknie, nawet po wielu latach użytkowania. Niektórzy produceni dają na deskę jesionową aż 35 lat gwarancji.

Źródło: Finishparkiet

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!