Aranżacja pokoju do relaksu

Aranżacja pokoju do relaksu

Podczas tegorocznych targów Orgatec, francuska designerka Marie-Virginie Berbet zaprezentowała CalmSpace, czyli biurową kapsułę, w której można zrelaksować się, przespać i „naładować baterie” do dalszej pracy.

Targi Orgatec propagują zrównoważony design w mieszkaniu i miejscu pracy. Proponują szeroką gamę rozwiązań dla tego typu pomieszczeń w obszarze akustyki, oświetlenia, podłóg, wyposażenia i techniki medialnej.

„Kapsuła spokoju” to funkcjonalna, geometryczna bryła oddzielona od otoczenia akustyczną zasłoną, tak aby dźwięki z zewnątrz nie zakłócały intymności wewnątrz. Inspiracją do powstania takiej przestrzeni była neurofarmakologia i zbawienny wpływ drzemki na kondycję psychofizyczną człowieka.

Wnętrze wyposażone jest w wygodny materac i system akustyczny, który pozwala na łagodne wybudzenie się z drzemki. W dziesięcio- i dwudziestominutowych interwałach uaktywniany zostaje system, który jest połączeniem dźwięków i pulsacji światła.

Po raz pierwszy kapsuła została poddana testowi przez pracowników firmy Orange w Lyonie w 2011 roku. Obecnie CalmSpace stał się już częścią życia korporacyjnego w wielu miejscach na świecie.
Fot: Haworth

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!