Jak udekorować ścianę kamieniem ?

Jak udekorować ścianę kamieniem ?

Dekoracja ściany nie musi ograniczać się do farby i tapety. Jeśli chcemy w wyeksponować wybrane miejsca w domu, warto zwrócić uwagę na kamień dekoracyjny.

Kamień dekoracyjny ma wyjątkową fakturę i naturalną kolorystykę. Jego pojedyncze elementy przypominają układane w stos szczapy drewna. Wygląd surowych polan nadaje wyrazistości klasycznym aranżacjom, a w przypadku wnętrz designerskich doskonale komponuje się z prostotą dekoracji.

Dzięki wyjątkowej wytrzymałości kamień dekoracyjny może być stosowany również na zewnątrz – na elewacjach lub jako okładzina murków ogrodowych.

Kamień dekoracyjny dostępny jest w naturalnych kolorach. Pozwalają one zachować odpowiednie proporcje pomiędzy bijącym od nich ciepłem a naturalnym chłodem kamienia. Kamień z powodzeniem może wyznaczać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. Jeżeli kuchnia otwarta jest na jadalnię, okładzina podkreśli granice jadalni.. Podobny trick zastosować można również w pokojach dziennych, gdy potrzebujemy oddzielić strefę pracy od strefy wypoczynku.
Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu kamień można montować samodzielnie, bez pomocy specjalistów. Po przygotowaniu podłoża – wyczyszczeniu ściany z resztek farb i tapet, odpyleniu i wysuszeniu – w prosty sposób mocuje się go na zaprawę klejową.

Źródło: Bruk-bet

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!