"Złote oko" dla animacji o torebkach

"Złote oko" dla animacji o torebkach

Animacja pt. „Louis Vuitton I” została w tym roku uznana za najlepszą, holenderską pracę w dziedzinie designu w czasie trwającego do 28 października w Eindhoven „Tygodnia holenderskiego wzornictwa”. Przyznano jej nagrodę „Golden eye”.

Autorem obrazu jest Christian Bortslap ze studia „Part of a Bigger Plan”. Film został przygotowany na specjalną wystawę poświęconą założonemu w 1854 roku, francuskiemu domowi mody, który dzisiaj jest jednym z największych, światowych koncernów w dziedzinie dóbr luksusowych. Wystawa odbywała się na początku tego roku w paryskim Muzeum Sztuki Użytkowej.

Zdaniem jurorów „animacja jest graficzną podróżą do czasów rewolucji industrialnej. Jest świetnie wyważoną grą pomiędzy powagą i dowcipną zabawą bez wpadania w zdziecinnienie. Nagroda została przyznana za umiejętne znalezienie balansu pomiędzy warstwą informacyjną filmu, mistrzowskim kodowaniem na język grafiki, walorami historycznymi, budowaniem atrakcyjnej opowieści, a nawet pewnym typem autoironii zawartej w obrazie. Film jest doskonałym połączeniem mistrzostwa graficznego i cyfrowej animacji”.

Zobacz fragment filmu, wypowiedź szefa jury oraz migawki z uroczystości rozdania nagród.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!