Konkurs na projekt umywalki - znamy zwycięzcę

Konkurs na projekt umywalki - znamy zwycięzcę

Karol Krupa - student Politechniki Lubelskiej zwyciężył w konkursie na projekt umywalki z materiałów kompozytowych, która ma ozdobić wnętrze łazienki Wschodniego Innowacyjnego Centrum Architektury Politechniki Lubelskiej. Organizatorem był koncern Roca.

Projektant stworzył umywalkę, która urzeka minimalizmem i elegancją. Proste linie i geometryczny kształt podkreślają jej nowoczesny charakter, a jednocześnie zapewniają swobodę użytkowania i łatwość utrzymania w czystości. Zaproponowana przez designera kolorystyka – połączenie czerni i bieli – nadaje umywalce elegancki wygląd, a także stwarza wiele możliwości aranżacji.

Takie swobodne projektowanie jest możliwe dzięki użyciu specjalnego materiału, w którym zostanie wykonana umywalka. To materiał kompozytowy, którego linie technologiczne posiada w swojej fabryce w Gryficach Grupa ROCA. Materiał pozwala na produkcę niewielkich serii, a nawet pojedynczych sztuk. Dlatego właśnie umywalki w nowym centrum architektury będą miały niepowtarzalny charakter, a rozwiązanie zostanie zastosowane tylko w tym obiekcie.

Pomysłodawcom i organizatorom konkursu przyświecała idea nie tylko zaangażowania studentów w zaprojektowanie pięknego i użytecznego przedmiotu, ale przede wszystkim stworzenia im szansy na uczestniczenie w całym procesie twórczym – od pomysłu aż do finalnego produktu. Obecnie trwa etap prototypowania, a wkrótce powstanie ok. 20 takich umywalek na potrzeby nowego obiektu. Zwycięzca konkursu będzie miał możliwość doświadczenia, jak stworzony według jego projektu przedmiot służy użytkownikom.

Jury konkursu podkreślało wysoki poziom prezentowanych prac. Studenci wykazali się zaangażowaniem oraz bardzo kreatywnym podejściem do tematu. Zaproponowano wiele ciekawych rozwiązań, które łączyły w sobie estetykę i funkcjonalność.

Źródło: materiały prasowe

Umywalka z kompozytu

Umywalka z kompozytu proj. Karol Krupa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!