Jak wybrać zlewozmywak do kuchni ?

Jak wybrać zlewozmywak do kuchni ?

Stalowe, granitowe, syntetyczne, a nawet szklane - zlewozmywaki produkowane są dziś z wielu materiałów, w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dokonując wyboru powinniśmy kierować się nie tylko walorami estetycznymi czy ceną. Warto poświęcić nieco uwagi materiałom, z których są produkowane.


Jak stal
Stal od lat wykorzystywana jest do produkcji zlewozmywaków kuchennych. Charakteryzuje ją duża wytrzymałość, odporność na wysokie temperatury oraz substancje chemiczne stosowane w gospodarstwach domowych. Gładką, pozbawioną porów powierzchnię łatwo utrzymać w czystości. Zlewozmywaki wykonane ze stali szlachetnej dobrze znoszą nie tylko wysokie czy niskie temperatury, ale także są odporne na uderzenia i zarysowania.

Zlewozmywaki stalowe zazwyczaj dostępne są w dwóch wykończeniach powierzchni: len oraz jedwab. Wykończenie jedwabne są niezwykle eleganckie i gładkie. Z kolei powierzchnia typu len, dzięki strukturze przypominającej płótno, jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

Bogata oferta zlewozmywaków stalowych pozwoli każdemu wybrać model idealny do swojej kuchni. Od prostych zlewozmywaków jednokomorowych, świetnie odnajdujących się w małych mieszkaniach, po fasony bardziej rozbudowane, wyposażone w dodatkowe akcesoria. Można je dodatkowo uzupełnić praktycznymi wkładkami ociekowymi, deskami do krojenia oraz systemem relingów. Dzięki temu możemy na nich wykonać wiele prac domowych, szczególnie związanych z przygotowywaniem potraw.

Do stalowych zlewozmywaków pasują baterie i akcesoria wykonane z tego samego materiału. Możemy także, nawiązując do kolorystyki wykorzystanej w całości pomieszczenia, zdecydować się na baterię kolorową, np. czarną lub białą.

Granit z laboratorium
Coraz większą popularność zyskują zlewozmywaki z Fragranitu+, zawierające w swoim składzie granit, który jest jednym z najtwardszych materiałów występujących w przyrodzie. Zlewozmywaki fragranitowe z wysoką zawartością granitu są odporne na ścieranie, powstawanie plam oraz odbarwienia. W ich przypadku trwałość kolorów wynika ze sposobu barwienia „w masie” materiału w procesie produkcyjnym. Dzięki temu kolor nie znajduje się jedynie na powierzchni zlewozmywaka, ale w całej strukturze jego materiału Zlewozmywaki kompozytowe, których powierzchnia zabezpieczona jest powłoką antybakteryjną zawierającącą jony srebra, zapewniają użytkownikom najwyższy standard higieniczny. Dlatego kupując tego typu zlewozmywak warto zapytać o takie rozwiązania. Zlewy wykonane z kompozytów granitowych komponują się z każdym stylem kuchni, od nowoczesnych po klasyczne, a także rustykalne. Pasują
do nich baterie chromowane, stalowe oraz o wykończeniu granitowym.

Moc przezroczysta
Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań powinni zwrócić uwagę na zlewozmywaki wykończone szkłem. Stalowa komora, w połączeniu z idealnie gładką powierzchnią ociekacza wykonanego ze szkła hartowanego, stanowi niezwykle interesującą propozycję. Dostępne w eleganckiej czerni lub bieli z pewnością będą ozdobą każdej kuchni. Komora wykonana ze stali szlachetnej posiada wszystkie właściwości tego materiału. Jest odporna i trwała, a przy tym higieniczna. Hartowane szkło łatwo utrzymać w czystości, nie powstają na nim plamy ani nie odbarwia się ono pod wpływem substancji stosowanych w gospodarstwach domowych.

Kompozytowa nowinka
Osobom poszukującym nowinek można polecić zlewozmywaki wykonane z innowacyjnego materiału o nazwie Tectonite®. Tectonite® to materiał nowej generacji, wykonany z niezwykle odpornego, syntetycznego tworzywa, które wykończone jest unikalną powłoką, nadającą powierzchni zlewozmywaka granitowy wygląd. Materiał Tectonite® jest odporny na wysokie temperatury – nawet do 300° C (rozgrzana blacha wyjęta z piekarnika ma ok. 230°C). Tectonite® doskonale znosi uderzenia, zadrapania, ścieranie za sprawą drobinek szkła, które znajdują się na wewnętrznej powłoce. Technologia Tectonite® oporna jest także na powstawanie plam, a także na promieniowanie UV, dzięki czemu zlewozmywaki nigdy nie stracą swojego oryginalnego koloru. Tectonite® jest nie tylko niezwykle odporny, ale także zaskakująco lekki – więc łatwy jest transport i montaż. Strukturę Tectonite® tworzą szkło uzyskiwane z piasku i żywica – a więc komponenty naturalne, które w 100% podlegają procesowi recyklingu.

Wybór zlewozmywaka ze względu na materiał z którego jest wykonany to kwestia zarówno technologii, stylu kuchni jak i upodobań właścicieli. Ponieważ zakup zlewozmywaka to decyzja na lata, warto także zwrócić uwagę na gwarancję producenta.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!