Habitat: architektura socjalna

Habitat: architektura socjalna

Konkurs 'Habitat: architektura socjalna' towarzyszy 22 międzynarodowej konferencji i warsztatom architektonicznym pod tym samym tytułem.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji niedrogich przestrzeni mieszkalnych znajdujących się w dowolnym miejscu na terenie miasta uczestnika. Ich forma i lokalizacja może być dowolna.

Celem konkursu jest uzyskanie twórczych, ideowych wypowiedzi młodych projektantów na temat problematyki mieszkaniowej oraz dostępności niedrogich lokali mieszkaniowych zarówno dla osób niezamożnych jak i bezdomnych. Wszelkiego rodzaju ograniczenia wynikające z prawa własności, prawa budowlanego i przepisów mogą być traktowane z dużą swobodą, aby nie ograniczać twórczego podejścia do postawionego problemu.

Rozwiązanie projektowe powinno być efektem przemyśleń i wniosków na temat aktualnej sytuacji i polityki mieszkaniowej miasta, odważnych pomysłów projektowych oraz wrażliwości na sytuację mieszkaniową niezamożnych obywateli miasta. Projekty powinny być zgodne z ideą habitatu, a więc tworzyć nie tylko środowisko fizyczne, ale uwzględniać również relacje społeczne. Proponowany zakres projektów obejmuje od 3 do 12 jednostek mieszkalnych.

Konkurs trwa od 20 lipca do 12.10.2012 r.

Więcej informacji: www.habitaty.pwr.wroc.pl/konkurs/temat-konkursu/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!