Betonowe wazony

Betonowe wazony

Delikatne i nietrwałe kwiaty, ciężki i wytrzymały beton, zimna stal. Razem mogą stworzyć niezwykłe, pełne wewnętrznej ekspresji zestawienie.

Weight Vases to kolekcja wazonów stworzona przez projektanta Dechę Archjananyna ze studia Thinkk z Tajlandii. Składają się na nią cztery modele o różnych kształtach odpowiednich dla różnego rodzaju kwiatów.

Jak wyjaśnia projektant, szukając inspiracji dla formy naczyń, przyjrzał się ich historii. Jego uwagę przykuł fakt, że już od epoki neolitu wszystkie wazony na świecie mają podobną budowę idealnie dostosowaną do ich funkcji: składają się z dwóch zasadniczych części, z których górna ma za zadanie utrzymywać kwiaty w odpowiedniej pozycji, dolna zaś jest naczyniem na wodę i zapewnia stabilność.

Pozostając przy tym tradycyjnym podziale, projektant postanowił przełożyć go na nowatorskie zestawienie materiałów i kształtów: obie części są odrębnymi elementami, które jednak wzajemnie się uzupełniają. Wykonany z betonu zbiornik na wodę jest ciężki i solidny, górna część zaś ma postać lekkiego stelażu ze stalowego drutu, w którym osadzony jest betonowy pojemnik i który zapewnia kwiatom niezbędną podporę.

Fot. thinkk-studio.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!