Mały odkurzacz o wielkiej mocy

Mały odkurzacz o wielkiej mocy

Waży zaledwie 2,3 kilograma, a pozwala usunąć najbardziej uporczywy brud i najdrobniejszy kurz zarówno z twardych podłóg, jak i dywanów czy powierzchni tapicerowanych. Nowy odkurzacz Digital Slim to małe, bezprzewodowe urządzenie o dużej mocy.

Nowy model odkurzacza został stworzony do szybkiego i bardzo dokładnego sprzątania. Jego lekka, aluminiowa rura odkurzacza z łatwością dosięgnie nawet do sufitu, natomiast po jej odczepieniu można bez problemu wyczyścić ciasne miejsca np. wnętrze samochodu. Odkurzacz waży niewiele ponad dwa kilogramy, a jego zbilansowany ciężar rozłożony został tak, by szybko i bez kłopotu odkurzyć nawet trudno dostępne powierzchnie, na przykład położone wysoko bądź też nisko.

W odkurzaczu wykorzystana została opatentowana technologia Root Cyclone i cyfrowy silnik. Dzięki nim, to niewielkie urządzenie ma dużą moc i jest do trzech razy szybsze niż silniki tradycyjne. Wmontowany w nie akumulator zapewnia 20 minut nieprzerwanej pracy bez spadku wydajności.

By umożliwić skuteczną walkę z uporczywym brudem, inżynierowie wyposażyli urządzenie w dodatkowy przycisk, po wciśnięciu którego odkurzacz przez 8 minut działa ze zwiększoną mocą ssania. Z kolei zmotoryzowana głowica czyszcząca z antystatycznymi włóknami węglowymi i sztywnymi szczotkami nylonowymi poradzi sobie z brudem i kurzem na każdej powierzchni.

Cyfrowy silnik Dyson jest mały i niezwykle wydajny. Wykorzystuje technologię Digital Pulse i wykonuje 104 000 obrotów na minutę czyli 5 razy więcej niż silnik w bolidach Formuły 1.

Nowa technologia akumulatorowa – niklowo-manganowo-kobaltowy akumulator o mocy 22,2 V uwalnia swój ładunek równomiernie, co zapewnia stałą wydajność urządzenia.

Technologia Root Cyclone™ wykorzystuje siłę odśrodkową, by skutecznie usuwać kurz z powietrza.

Zmotoryzowana głowicao 100% zwiększa moc ssawki czyszczącej. Dzięki temu twarde, nylonowe włókna mogą skutecznie usuwać uporczywy brud z dywanów. Antystatyczne włókna węglowe wyeliminują natomiast drobny pył z twardych powierzchni.

Na polski rynek urządzenie trafi w październiku 2012 r.

Fot. dyson.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!