INDEX: Award 2013

INDEX: Award 2013

INDEX: Award to konkurs, którego celem jest nagradzanie produktów służących społecznościom na wszystkich kontynentach, przyczyniających się do rozwiązywania problemów zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym oraz wpływających na poprawę jakości życia ludzi.

Organizatorem konkursu jest duńska organizacja INDEX: Design to Improve Life® istniejąca od 2002 r. Zasięg jej działalności obejmuje cały świat, a celem jest inspirowanie, edukowanie i angażowanie ludzi do posługiwania się designem jako narzędziem służącym rozwojowi i poprawie warunków życia. Konkurs ma na celu poszukiwanie i nagradzanie rozwiązań, które próbują się zmierzyć się z największymi światowymi problemami, takimi jak katastrofy naturalne, zanieczyszczenie środowiska, wykluczenie, głód, zmiany klimatyczne czy ubóstwo.

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: Ciało, Dom, Praca, Gra, Wspólnota.

Do konkursu można zgłaszać własne projekty oraz pomysły innych osób. Mogą to być gotowe produkty albo projekty będące dopiero w fazie prototypu. Część kandydatów typują ambasadorzy konkursu poszukujący na całym świecie rozwiązań odmieniających życie ludzi.

Konkurs organizowany jest co dwa lata, a w tym roku odbędzie się jego piąta odsłona. Do poprzedniej edycji zgłoszono ponad tysiąc projektów, z czego do finału jurorzy zakwalifikowali 60.

Pula nagród w konkursie to sumie pół miliona euro.

Zgłoszenia są przyjmowane do 17 grudnia 2012 r.

Szczegółowe informacje: www.nominateforindexaward.dk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!