Dzień Nauki i Przemysłu w Gliwicach

Dzień Nauki i Przemysłu w Gliwicach

'Technopark Gliwice' i Politechnika Śląska zapraszają na czwartą edycję targów „Dzień Nauki i Przemysłu”, które odbędą się 12 września 2012 r. w ramach posiedzenia WTA (World Technopolis Association).

'Dzień Nauki i Przemysłu' będzie tym razem świętem akademików i przedsiębiorców nie tylko z Polski – do Gliwic zjadą delegaci z najbardziej rozwiniętych technologicznie miast świata. 

Ideą „Dnia Nauki i Przemysłu” jest prezentacja innowacyjnych firm, jednostek naukowych, a także jednostek rozwojowo-badawczych oraz ich osiągnięć. Celem wydarzenia jest propagowanie innowacji technologicznych i naukowych, a także zwiększenie zainteresowania mieszkańców województwa śląskiego działaniami oraz rozwojem przedsiębiorczości w regionie

Podczas targów zaprezentowana zostanie m.in. wirtualna sala operacyjna, służąca do planowania operacji, a także prototyp robota kardiochirurgicznego Robin Heart. Jest to wielozadaniowy, zdalnie sterowany robot do wykonywania i wspomagania operacji na sercu, a także zabiegów w innych dziedzinach chirurgii, powstały w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Przedmiotem ekspozycji Instytutu Techniki i Aparatury Medycznej ITAM będzie min. prototypowe urządzenie do rehabilitacji narządu ruchu. Firma EgzoTech zaprezentuje natomiast sprzęt do zrobotyzowanej rehabilitacji, jednoosiowy egzoszkielet ramienia sterowany elektromiogramem. Zwiedzający będą także mieli okazję zobaczyć bolidy skonstruowane przez członków Studenckich Kół Naukowych: Smart Power oraz Silesian Greenpower. Zaprezentowane zostaną również mobilne roboty i wiele innych nowinek technologicznych, a firma i3D wprowadzi uczestników wydarzenia w wirtualną rzeczywistość.

W trakcie Dnia Nauki i Przemysłu, Park Naukowo- Technologiczny „Technopark Gliwice' przeprowadzi konkurs pt. „Slogan reklamowy kolejnej edycji Dnia Nauki i Przemysłu”, w którym zwiedzający będą mieli szansę wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie jest współfinansowane w ramach programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej” oraz przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego".

Więcej informacji o konkursie i targach: www.dnip.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!