Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

Wybierając grzejnik do łazienki, szczególną uwagę należy zwrócić na trzy kluczowe parametry – jakość, moc i funkcjonalność. Łączące te cechy urządzenie będzie nam służyć przez lata. Jak wybrać odpowiedni grzejnik? Oto kilka wskazówek.

Panująca w łazience wilgoć i obecność wody sprawiają, że warunki pracy grzejnika są w niej trudniejsze niż na przykład w salonie czy sypialni, a ponadto niosą realne zagrożenie korozją. Warto więc zwrócić uwagę, w jaki sposób łączone są profile i kolektory – potencjalne miejsca ewentualnych nieszczelności, których w konstrukcji typu drabinka jest przynajmniej kilka. Odporność na korozję i wysokie ciśnienie zapewnić może połączenie ich metodą lutowania. W przeciwieństwie do spawania gwarantuje ona również estetykę połączenia elementów i nie zostawia widocznego śladu w postaci „kołnierza”, który powstaje na styku profili.

W przypadku grzejnika lakierowanego ważna jest również grubość i jakość powłoki lakierniczej, ponieważ jeśli dojdzie do odprysku miejsce to będzie potencjalnym ogniskiem rozwoju korozji. Ponieważ ciepło i wilgoć to warunki sprzyjające rdzewieniu, podczas zakupu grzejnika warto zwrócić uwagę, czy lakierowana powierzchnia jest idealnie gładka i czy nie ma żadnych zarysowań.

Coraz częściej, ze względu na estetykę, do łazienek wybierane są grzejniki chromowane lub wykonane ze stali nierdzewnej. Decydując się na grzejnik chromowany trzeba mieć świadomość, że powłoka chromowa ogranicza oddawanie ciepła o około 30%, w związku z czym należy wybrać urządzenie o większych gabarytach. Dodatkowo, do łazienki powinno się dobierać urządzenie o nieco wyższej mocy niż wynika to ze strat ciepła pomieszczenia. Zapas mocy spożytkowany zostanie na suszenie ręczników. Najlepiej, żeby grzejniki montowane były z dala od pralek, aby uniknąć kontaktu z proszkiem do prania, a także z dala od źródła wody, aby wyeliminować osadzanie się kamienia.

Ostatnim aspektem jest forma grzejnika. Wybierając grzejnik do łazienki warto rozważyć, czy zamiast drabinki nie kupić grzejnika dekoracyjnego. Zastosowanie grzejnika z gładką płytą czołową korzystnie wpłynie na estetykę wnętrza. Dzięki dodatkowym elementom wyposażenia, takim jak relingi, haczyki czy kołki, grzejniki dekoracyjne można łatwo przystosować do funkcji suszarki łazienkowej. – Grzejniki typu drabinka są tradycyjną formą stosowaną w łazienkach,jednak nie jest to jedyne rozwiązanie, które można polecić do tego typu pomieszczeń – uważa Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska.– Grzejniki dekoracyjne z półkami, lustrem, relingami lub haczykami na ręczniki doskonale spełnią rolę suszarki, a dodatkowo poszerzą zakres możliwości aranżacyjnych. Tworzenie własnej przestrzeni przyniesie więcej radości gdy wyrwiemy się poza ramy typowych rozwiązań. Pierwszym krokiem firmy Jaga w stronę nowej, łazienkowej formy był wprowadzony do produkcji w 1987 roku model Taboe Sani, z profilami pośrodku grzejnika, a nie na jego obwodzie. Ta zmiana pozwala na lepsze użytkowe wykorzystanie grzejnika i korzystnie zmienia jego estetykę.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!