Żarówka z kryształu

Żarówka z kryształu

Znana od XIX wieku żarówka przez większość swojej kariery pozostawała w ukryciu. Chowana pod dekoracyjnymi kloszami, była bohaterką drugiego planu. Ale od pewnego czasu wychodzi z ich cienia. Mało tego – sama może się stać ozdobą.

Moda na eksponowanie we wnętrzach gołych żarówek pojawiła się wraz z popularnością surowej, industrialnej estetyki poddawanych adaptacji obiektów poprzemysłowych oraz wnętrz utrzymanych w konwencji pozornie 'niedokończonych'. Ale nie tylko w nich mogą znaleźć swoje miejsca – dzięki londyńskiemu projektantowi, Lee Broomowi, żarówki mają szansę wkroczyć na salony.

Zaprojektowaną przez niego serię 'Crystal Bulb' tworzą trzy modele żarówek wykonanych ręcznie z kryształowego szkła, które odznacza się wysokim współczynnikiem załamania światła, a przez to – specyficznym blaskiem.

Efekt ten potęguje fasetowy sposób ukształtowania szklanej powierzchni – dzięki dekoracyjnym, głębokim szlifom żarówki same w sobie są niezwykle efektowne, a ponadto rzucają na otaczające je powierzchnie dekoracyjne, świetlne wzory.

Fot. dezeen.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!