Design zakontenerowany w Cieszynie

Design zakontenerowany w Cieszynie

Od 27 sierpnia do 9 września na cieszyńskim rynku goszczą Mobilne Kontenery Designu. A w nich – piętnaście produktów zaprojektowanych przez polskich projektantów i będących przykładem udanej współpracy między środowiskiem biznesu i gronem uzdolnionych twórców.

Produkty wybrane zostały na podstawie listy cech Produktu Doskonałego stworzonej przez Design Silesia. Są to: funkcjonalność, jakość, strategia, estetyka, ekonomia, bezpieczeństwo, dystrybucja, innowacyjność, ergonomia, ekologia, komfort, dostępność, wytrzymałość, tradycja i technologia. Większość prezentowanych produktów łączy w sobie po kilka cech z tego wykazu.

Producenci prezentowanych w Kontenerze produktów już dawno przekonali się, że warto inwestować w dobre projektowanie, bo dobry design po prostu się opłaca – zwiększa się sprzedaż, powiększają się zyski, a zadowoleni użytkownicy przywiązują się do marki i chętnie sięgają po kolejne produkty. Sam Mobilny Kontener Designu to dowód, że dobry design oznacza wymierne korzyści dla wszystkich, łącząc wspólne interesy projektanta, producenta i użytkownika.

Ponad 50 lat temu Malcolm McLean, ojciec transportu kontenerowego, zainwestował cały swój majątek w przebudowę tankowca w statek, który mógłby przewozić kontenery załadowane towarem. W 1965 roku kontenerowiec Ideal X wypłynął z Newark do Houston. 13 maja 2012 roku w swoją podróż wyruszył Mobilny Kontener Designu, na którego trasie znalazł się także Cieszyn. Jest to możliwe dzięki projektowi Design Silesia, który ma na celu stworzenie pomostu pomiędzy projektantami, producentami i użytkownikami tak, by poprzez dobry design wspomóc rozwój regionu oraz śląskich przedsiębiorstw.


Mobilne Kontenery zostały zaprojektowane przez biuro SOKKA z Gliwic
oprawa graficzna: Marta Gawin
kurator projektu: Michał Latko
Koordynacja projektu: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris

Rynek w Cieszynie
27 sierpnia - 9 września 2012 r.
godz. 11.00 - 18.00

Więcej: design-silesia.pl oraz zamekcieszyn.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!