Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?

Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?

Nieustannie troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci. Właściwa dieta i aktywność w ciągu dnia to jednak nie wszytsko – równie ważny jest zdrowy sen. Zadbajmy więc o to, by noc pracowała na korzyść naszej pociechy.

Wady kręgosłupa to dziś powszechny problem dotykający coraz częściej także dzieci. Winny temu jest między innymi siedzący tryb życia, dlatego warto od najmłodszych lat zachęcać maluchy do ruchu na świeżym powietrzu, najlepiej samemu dając dobry przykład.

Poza aktywnością ważny jest jednak także odpoczynek, tym bardziej, że maluch przesypia od 8 do 10 godzin w ciągu doby. W trosce o zdrowy kręgosłup zaopatrzmy sypialnię dziecka w odpowiedni materac. Dobrym rozwiązaniem będzie materac z wkładem z płyty lateksowej obłożonej jednostronnie płytą kokosową. Lateks to bardzo przyjazny dla małych pleców materiał, ponieważ charakteryzuje się niezwykłą elastycznością, a jednocześnie jest odporny na odkształcanie. Dostosuje się do indywidualnych wymiarów dziecka, zapewniając odpowiednie podparcie dla każdej partii jego ciała. Lekkie i przewiewne włókno kokosowe ma właściwości antyalergiczne, pochłania też pot i wilgoć z otoczenia.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!