8 bitów na rolecie

8 bitów na rolecie

Rolety, które przenoszą użytkowników w rozpikselowany świat 8-bitowych komputerów z lat 80., to pomysł firmy Directs Blinds. Specjalnie z myślą o miłośnikach gier komputerowych z tamtych czasów, projektanci nanieśli na okienne zasłony podobizny występujących w nich postaci.

Jeśli więc ktoś tęskni do czasów, kiedy jako dziecko strzelał do najeźdźców z kosmosu wcielając się w postacie ze Space Invaders, był Pacmanem, który ucieka przed duchami, zjadając białe kulki albo jako Mario zbierał zielone grzyby 1UP, może teraz ożywić swoich dawnych bohaterów na... oknach. Bo choć w ciągu trzech ostatnich dekad grafika gier komputerowych przeszła prawdziwą rewolucję i zmieniła się nie do poznania, ich początki pozostaną niezapomniane i budzą coraz większy sentyment.

Z pewnej odległości, pokrywające rolety wzory wyglądają, jakby były skomponowane z pikseli – podobnie jak ich komputerowe pierwowzory. Jeśli jednak przyjrzeć im się z bliska, okazuje się, że ułożone są z dziesiątków piktogramów przedstawiających joysticki, konsole do gry i elementy komputerów ze wszystkich epok gier komputerowych.

Fot. directblinds.co.uk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!