Drzwi w pełni

Drzwi w pełni

Wybierając drzwi do salonu czy pokoju dziecka, decydujemy się najczęściej na takie, któe mają choćby niewielkie przeszklenia. W każdym domu są jednak pomieszczenia, w przypadku których brak szyby w drzwiach nie tylko nie będzie przeszkadzał, ale jest wręcz poążądany.

Strefa prywatności

Sypialnia czy gabinet to miejsca, w których wyjątkowo ważne są cisza i kameralność. Komfortowe oddzielenie ich od reszty mieszkania ułatwię drzwi pełne. Będą one także doskonałym rozwiązaniem w pokojach nastolatków, dla których niezwykle istotna jest prywatność . Pełne drzwi zapewniają efektywniejszą izolację akustyczną niż te z przeszkleniami. Zaletę tę z pewnością docenią rodzice, zwłaszcza jeśli ich dziecko lubi słuchać głośnej muzyki. Atuty pełnych modeli drzwi można także z powodzeniem wykorzystać w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak spiżarnia, pralnia czy schowek na domowe sprzęty.

Eko w pełni

Drzwi pozbawione tradycyjnego przeszklenia wcale nie muszą oznaczać aranżacyjnej nudy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, producenci oferują wiele różnych modeli, które sprawdzą się nie tylko w zaciszu gabinetu, ale także w salonie czy pokoju dziennym. Niektóre aranżacje będą wyglądać znakomicie w towarzystwie drzwi bez przeszkleń. Tak jest w przypadku inspirowanego estetyką skandynawską designu ekologicznego, w którym liczy się prostota i funkcjonalność. Do jego znaków rozpoznawczyc h należą oszczędność w operowaniu dekorem, silnie zaakcentowana obecność drewna i wykorzystanie naturalnych materiałów pochodzenia roślinnego, jak len czy bawełna. W takich aranżacjach doskonałym rozwiązaniem będą drzwi wykonane z wysokiej jakości okleiny dekoracyjnej, o fakturze odwzorowującej oryginalne usłojenie drzewa. Prostą, oszczędną formę przełamać mogą subtelne, aluminiowe intarsje. We wnętrzu zainspirowanym designem ekologicznym doskonale sprawdzą się ciepłe brązy orzecha czy kasztanu, intensywny heban, ale też łagodne, jasne tonacje, jak choćby dąb perłowy czy akacja.

Aranżacyjną „kropkę nad i” mogą też stanowić drzwi lakierowane. Ich gładka faktura ow połączeniu ze śnieżną bielą doskonale uzupełnią wnętrze w stylu glamour, który zamiast pragmatyzmu i minimalizmu zachęca do wprowadzania takich elementów jak pluszowe kapy, błyszczące ozdoby i komfortowe, dekoracyjne meble. Nastrój tworzą złoto, metal i kryształy, które odbijając światło, optycznie powiększają pomieszczenie. W tym wypadku brak przeszkleń będzie poważnym, estetycznym atutem drzwi.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!