Jak odnowić starą wannę?

Jak odnowić starą wannę?

Jeśli nasza wanna wymaga wymiany, nie musimy już przeprowadzać kosztownego remontu łazienki. Problem ten można łatwo i tanio rozwiązać sięgając po popularną w Ameryce metodę 'wanny w wannie'. Taki sposób renowacji można zastosować zarówno w przypadku wanien wolno stojących, jak i zabudowanych.

Nowa wanna w zaledwie 2 godziny

Renowacja wanny metodą „wanna w wannie” zajmuje około dwóch 2 godzin, a cała operacja sprowadza się do osadzenia w starej, zniszczonej wannie nowej wanny akrylowej. Obie wanny są następnie sklejane dwuskładnikową pianą. Wanna-wkład jest dopasowana w taki sposób, że całkowicie zakrywa starą, która pełni wyłącznie funkcję mocnego stelażu. Montaż obejmuje także wymianę systemu odpływowego, podłączenie go do nowej wanny i wykończenie silikonem połączeń między wanną i płytkami. W efekcie otrzymujemy nową, stabilną i dobrze utrzymującą ciepło wannę w zabudowie.

Wanny-wkłady są tłoczone z wysokiej jakości akrylu i wytwarzane według wzorców ze standardowych wanien. „Wannę w wannie” można zamontować już w około 95 proc. wanien emaliowanych, które są wykorzystywane w Polsce. Nowa wanna spełnia wszelkie parametry najwyższej jakości wanny akrylowej. Jest tłoczona z płyt o grubości 5 mm, wzmocniona włóknem szklanym, nie odbarwia się ani nie chłonie zanieczyszczeń. Posiada też atest higieniczny PZHmówi Jan Stankiewicz, przedstawiciel firmy, która wprowadziła na polski rynek metodę „wanna w wannie”.

Amerykański patent dla oszczędnych

Pomysł renowacji wanien metodą „wanna w wannie” narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych. Miał on pomóc w tanim odnawianiu bardzo popularnych w USA wanien wmurowywanych w podłogę. Prostota, skuteczność i oszczędności związane z tą metodą sprawiły, że bardzo szybko przyjęła się ona rynku amerykańskim, z czasem trafiając również do Europy.

W Polsce również nie brakuje żeliwnych i stalowych wanien, które najlepsze lata mają już dawno za sobą. Ich wymiana do tej pory oznaczała kosztowny remont łazienki. W wersji minimum obejmował on wykucie wanny, odkucie płytek, zakup i montaż nowej wanny oraz płytek w jej otoczeniu. Teraz to wszystko można zrobić zdecydowanie taniej, szybciej, bez kurzu, gruzu i remontu. To idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych odnowieniem samej wanny, bez potrzeby robienia generalnego remontu w całej łazience skoro jedynie wanna jest zniszczona. To doskonałe rozwiązanie także dla osób wynajmujących mieszkania, którzy przez odnowienie wanny chcą zwiększyć standard lokalu, a także dla osób dysponujących ograniczonym budżetem na remont łazienki - mówi Jan Stankiewicz.

Ile to kosztuje?

Renowacja wanny metody „wanna w wannie” to koszt około 700-800 złotych brutto, w zależności od rozmiaru wanny. Cena ta obejmuje pełną usługę montażu i sprzątania po nim. To mniej więcej o połowę taniej niż gdyby zdecydować się na zakup nowej wanny wraz z usługą montażu.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!