Ikony w galerii

Ikony w galerii

Pierwsza połowa dwudziestego wieku to czas, kiedy powstawały najpiękniejsze dzieła designu, aranżacje wnętrz, samochody i do dziś wzbudzające podziw budowle. Na miłośników sztuki i wzornictwa z epoki modernizmu czeka galeria 'Zeitlos-Berlin' w Stilwerk w Berlinie.

Na 500 metrach kwadratowych powierzchni galerii prezentowane są meble i sprzęty odznaczające się ponadczasową estetyką – krzesła, kanapy, biurka, stoły, szafy, i lampy zaprojektowane przez wybitnych twórców dwudziestego wieku. takich jak Marcel Breuer, Mies van der Rohe, Marianne Brandt i Walter Gropius ery Bauhaus, albo Goerge Nelson, Charles Eames, Eero Saarinen czy Arne Jacobsen. Przedmioty te reprezentują kluczowe dla pierwszej połowy XX wieku style – Bauhaus, Art Deco, awangardę i funkcjonalizm.

W 'ZEITLOS-BERLIN' można odnaleźć unikatowe obiekty wystawowe oraz muzealne, doskonale odrestaurowane meble i obiekty oraz reprodukcje.

Część swoich mebli Galeria 'ZEITLOS-BERLIN' udostępniła Muzeum Narodowemu w Poznaniu na potrzeby ekspozycji „Idea Bauhausu“.

Źródło: informacja prasowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!