Blaszane origami

Blaszane origami

Delikatne, misterne struktury, jakie tworzą z papieru mistrzowie origami, nieustannie inspirują projektantów, którzy próbują odtworzyć ten dekoracyjny efekt przy użyciu innych materiałów w przedmiotach użytkowych. W ten sposób narodziła się koncepcja lamp Ori, których autorem jest szwedzki projektant Lukas Dahlén.

Materiałem, po jaki sięgnął projektant, jest metalowa blacha, która – jak sam podkreśla – pozwala na osiągnięcie podobnego efektu jak w przypadku składania papieru. Po obejrzeniu wielu instruktażowych filmów dotyczących układania origami i własnych eksperymentach z tworzeniem papierowych form, zgłębił tę technikę na tyle, by móc stworzyć własny wzór.

W ślad za dekoracyjną formą kloszy, idzie równie dekoracyjna kolorystyka – ich wnętrza pokryte są błyszczącą, złotą farbą, która odbija światło, nadając mu ciepłą barwę, samym lampom zaś dodaje nutkę przepychu w stylu glamour.

Do produkcji lamp wykorzystywana jest technika trawienia metalu, która umożliwiła osiągnięcie efektu 'pogniecionej' powierzchni metalowej blachy.

Fot. lukasdahlen.se

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!