Cyber-meduzy

Cyber-meduzy

Szukając inspiracji dla kolejnych wcieleń towarzyszących nam od lat sprzętów i mebli, projektanci zapędzają się czasami bardzo daleko. Na przykład na grunt nauki, inżynierii i science-fiction. Z takiego właśnie połączenia powstały krzesła barowe Millipede autorstwa Michaela Samoriza.

Idea, jaka leży u podstawy projektu mebli, to symbioza cyberpunku i bioniki, czyli nauki badającej budowę i zasady działania żywych organizmów, by następnie wykorzystać je w różnych dziedzinach techniki, tworząc urządzenia działające na wzór systemów występujących w naturze. Drugim ważnym źródłem była dla projektanta słynna trylogia braci Wachowskich, a w szczególności znane z 'Matrixa' postacie Strażników o kształtach przypominających ośmiornice.

Efektem tych eksperymentów są krzesła o wyglądzie przywołującym na myśl kosmiczne meduzy. Na długich, cienkich nogach umieszczone są wykonane z białego plastiku siedziska o obłych kształtach i gładkiej, błyszczącej fakturze oraz odpowiadającym kolorowi nóg czarnym lub turkusowym wykończeniu.

W zamyśle projektanta krzesła Millipede mają być formą pośrednią między robotem a żywą istotą, czymś w rodzaju futurystycznego organizmu. Jednocześnie kształt ich siedzisk z podłokietnikami sprawia, że są wygodne i komfortowe.

Fot. behance.net

Polecamy także: inspirowany naturą regał Naturoscopie autorstwa Noégo Duchaufour-Lawrence'a.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!