Fotel z Vespy

Fotel z Vespy

Miłość do motoryzacji i ekologii może zaowocować ciekawym połączeniem. Także na polu projektowania mebli. Udowodniło to studio Bel & Bel z Barcelony.

Bel & Bel to zespół młodych artystów i projektantów, którzy kierują się zasadą poszukiwania sztuki w codziennym otoczeniu. Główna ich aktywność skupia się na kreatywnym wykorzystaniu 'śmieci' do tworzenia nowych, użytecznych przedmiotów zgodnie z ideami recyklingu i upcyklingu. Widząc rosnącą ilość odpadów i wyrzuconych, niepotrzebnych przedmiotów, zdecydowali się nadawać im nowe życie, tworząc z nich użyteczne przedmioty.

W ich pracowni znajduje się zarówno strefa projektowania, jak i warsztat, gdzie wykonywane są obiekty oraz przestrzeń ekspozycyjna, w której są one następnie prezentowane.

Ponieważ tworzący grupę projektanci są wielbicielami klasycznych pojazdów, takich jak legendarny skuter Vespa czy Seat 600, wykorzystują fragmenty zepsutych obiektów do tworzenia niezwykłych, a przy tym w pełni funkcjonalnych i wygodnych foteli i krzeseł.

Fot. belybel.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!