Koszula jest nieodłącznym elementem profesjonalnego wizerunku i codziennego stroju biznesowego. Idealnie wyprasowana, czysta i świeża pomaga zrobić dobre pierwsze wrażenie i dodaje pewności podczas ważnych spotkań czy negocjacji handlowych. Jak o nią dbać, by zachowała nienaganny wygląd?
Nic tak nie psuje wizerunku mężczyzny, jak brudna i pomięta koszula. Po jednym dniu noszenia, koszulę należy więc zazwyczaj wyprać. Miarą jej czystości jest wewnętrzna część kołnierzyka i mankiety – te elementy brudzą się najszybciej. Latem, gdy temperatura powietrza jest wysoka i bardziej się pocimy, ubranie szybko traci świeżość. Wtedy może się okazać, że również w ciągu dnia trzeba będzie zmienić koszulę na inną, czystą. Osoby noszące na co dzień strój biznesowy stają zatem przed wyzwaniem częstego prania i prasowania koszul.
Przed włożeniem koszuli do pralki zawsze należy się zapoznać się z przepisem prania zamieszczonym na metce. W zależności od rodzaju materiału, z którego koszula jest wykonana, zalecenia mogą być różne. Zazwyczaj jednak wskazana jest temperatura 30-40 stopni. – Wygodnym rozwiązaniem jest specjalny program do prania koszul, stworzony z myślą o zwiększeniu ochrony ubrań i zminimalizowaniu zagnieceń. Dzięki temu późniejsze prasowanie jest łatwiejsze i szybsze. Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z takiego programu, podobny efekt pozwoli nam uzyskać funkcja łatwego prasowania. Pozwala ona zminimalizować gniecenie się tkanin poprzez stopniowe obniżanie temperatury wody w fazie płukania i odprowadzenie jej bezpośrednio przed wyjęciem prania – podpowiada Paweł Pierściński, przedstawiciel producenta sprzętu AGD.
Zaleca się unikać wirowania koszul, a suszyć je w pozycji wiszącej. Prasowanie najlepiej rozpocząć prasowanie zanim całkowicie wyschną, albo przynajmniej . zwilżyć je za pomocą spryskiwacza. Sprzymierzeńcem w walce się z trudnymi zagnieceniami są żelazka z generatorem pary. Niektóre modele mają możliwość dostosowania intensywności wyrzutu pary do indywidualnych potrzeb. Istotna jest także ilość pary, jaką żelazko może wytworzyć w ciągu minuty. Im więcej, tym prasowanie będzie szybsze i efektywniejsze.
Prasowanie najlepiej zacząć od małych elementów, kołnierzyka i mankietów – powinny być rozpięte, ułożone zapięciem do góry. Następnie przechodzimy do ramion i tyłu koszuli, który należy prasować od lewej strony. Na końcu wygładzamy przód i raz jeszcze sprawdzamy kołnierzyk i mankiety. Warto pamiętać, by ciemne koszule prasować po lewej stronie, co zapobiegnie błyszczeniu się materiału. Uprasowane koszule należy rozwiesić w szafie na drewnianych wieszakach, najlepiej z wyprofilowanymi brzegami.
Źródło: materiały prasowe
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Jeden z producentów armatury łazienkowej w raz z końcem roku...
czytajAnalizując aktualne preferencje inwestorów, architektów i użytkowników można zauważyć, że...
czytajPrzestrzenie użyteczności publicznej – banki, dworce, lotniska, hotele, teatry itp....
czytajŚwieże zioła w doniczkach są zarówno piękną ozdobą domowej kuchni,...
czytaj
Ilość komentarzy: 0