W dziecięcej krainie

W dziecięcej krainie

Dziecięcy pokój – tak jak dziecięca wyobraźnia – rządzi się swoimi prawami. Kolory i wzory, jakie się w nim pojawiają, muszą odpowiadać potrzebom dzieci, by stworzyć przyjazny dla nich świat, a przy tym sprzyjać ich rozwojowi. Wybierając dywan do pokoju dziecka warto więc zdecydować się na taki, który jest dedykowany specjalnie dla młodych użytkowników.

W sezonie 2012/2013 na rynku pojawiła się nowa kolekcja dywanów FUNKY, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na dywany przeznaczone do pokojów dzieci i młodzieży. Jest to autorska kolekcja projektantów i technologów Fabryki Dywanów Agnella.

Dywany z tej kolekcji są połączeniem 10-kolorowej palety kolorystycznej odpowiadającej najnowszym trendom prezentowanym na europejskich targach wyposażenia wnętrz, odważnego wzornictwa skierowanego do dzieci, młodzieży i dorosłych z fantazją, unikatowej konstrukcji wyrobu oraz przystępnej ceny.

Chcąc, by wzornictwo i zestawienia kolorystyczne jak najlepiej odpowiadały zainteresowaniom i oczekiwaniom wymagających klientów, producent zaprosił do współpracy przyszłych użytkowników. Fabryka Dywanów we współpracy z dyrekcją, gronem pedagogicznym i młodzieżą Liceum Plastycznego im. A.Grottgera w Supraślu zorganizowała konkurs plastyczny pod nazwą Freestyle – dywan od inspiracji do realizacji. Zadaniem jego uczestników było stworzenie projektu dywanu ich marzeń. Autorzy trzech nagrodzonych prac otrzymali dywany zrealizowane na podstawie swoich projektów.

Uczniowie i projektanci mieli do dyspozycji 10 ciepłych, współgrających z sobą kolorów, przy pomocy których mogli wyczarować fantazyjne, bajkowe kompozycje adresowane do różnych grup użytkowników – najmłodszych dzieci, przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży.

Kolorystyczne i wzornicze zróżnicowanie kolekcji daje możliwość wyboru dywanu odpowiadającego zróżnicowanym gustom i zainteresowaniom dzieci i młodzieży, a także nadającego wnętrzu indywidualny i niepowtarzalny charakter. Dywany FUNKY pozwolą zamienić pokój w niezwykłą krainę pełną magii i zapierających dech w piersiach przygód. Ponadto, dywany zostały zaprojektowane w taki sposób, by nie tylko sprawiały mnóstwo radości, ale także stymulowały rozwój dzieci i pozwalały im lepiej poznać otaczający je świat już od pierwszych chwil życia.

Fot. agnella.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!