CAD Rozkrój w wersji 3.2.

CAD Rozkrój w wersji 3.2.

Po wprowadzeniu CAD Kuchni w nowej wersji 6.0 i nowego innowacyjnego oprogramowania CAD Decor PRO, ich producent zdecydował się na poprawę wydajności innej specjalistycznej aplikacji – CAD Rozkrój.

Najnowsza wersja CAD Rozkrój 3.2 wzbogacona została o algorytm odpowiedzialny za optymalizację wykorzystanego materiału, co w procesie produkcji mebli jest kwestią priorytetową. Rozkrój materiału dokonywany przy użyciu precyzyjnych technologii komputerowych gwarantuje optymalne zużytkowanie materiału w procesie produkcji mebli. Automatyczne planowanie wykorzystania surowca pozwala zminimalizować koszty, zaoszczędzić czas oraz pracę wielu pracowników.

Funkcjonowanie CAD Rozkrojupolega na tym, iż na dowolnie zdefiniowanych arkuszach zostają rozmieszczone poszczególne formatki tak, by zostało jak najmniej niewykorzystanej powierzchni. Wyniki rozkroju przedstawia rysunek podglądowy, na którym można zobaczyć najbardziej ekonomiczne rozmieszczenie formatek. Uzupełnienie sprawdzonej już aplikacji CAD Rozkrój o nowy algorytm pozwoli na jeszcze większe oszczędności w procesie produkcji. Algorytm ten działa z każdą z opcji rozkroju (mieszanym, pionowym i poziomym).

Optymalizacja w rozkroju mieszanym zużywa aktualnie przeciętnie ok. 5% materiału mniej niż w wersji poprzedniej. W przypadku rozkroju pionowego i poziomego wynik ten jest korzystniejszy średnio o 8% w porównaniu z CAD Rozkrój 3.0.

Poniżej przykładowe wyniki optymalizacji oparte na konkretnym projekcie:

a) rozkrój mieszany: poprzedni algorytm: 175 płyt (wydajność: 87,7%), nowy algorytm: 165 płyt (wydajność: 93,1%)
b) pasy pionowe: poprzedni algorytm: 188 płyt (wydajność: 81,7%), nowy algorytm: 169 płyt (wydajność: 90,9%)
c) pasy poziome: poprzedni algorytm: 186 płyt (wydajność: 82,6%), nowy algorytm: 167 płyt (wydajność: 91,9%).

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!