Nie tylko grzeją

Nie tylko grzeją

W letnie dni mało kto myśli o grzejnikach. Tymczasem na rynku dostępne są już kaloryfery, których funkcja nie ogranicza się do ich tradycyjnej roli. Można wśród nich znaleźć grzejnik-ławeczkę, grzejnik-kolumnę, grzejnik- barierkę czy osłonę wanny.

Grzejniki stojące z reguły nie wyróżniają się dużymi walorami estetycznymi. Czasami jednak sytuacja i konstrukcja zastosowanych w domu przeszkleń wymagają, aby wybrać te właśnie urządzenia. Warto wówczas pomyśleć o wyposażeniu grzejnika stojącego w nadstawkę, dzięki której stanie się on funkcjonalną ławeczką, na której będziemy mogli usiąść przy oknie i poczytać. Strefa podokienna to miejsce zwykle niewykorzystane, a dzięki takiemu zabiegowi może zyskać na funkcjonalności i atrakcyjności.

Grzejnik-zabudowa ma różne zastosowania w przestrzeni domu: wstawiony w szafkę kuchenną oszczędzi miejsce pod oknem, w łazience zaś może na przykład pełnić funkcję zabudowy wanny. Umieszczenie go pod wanną ma tę dodatkową zaletę, że grzejnik będzie ją ocieplał, czyniąc kąpiel jeszcze bardziej komfortową.

Grzejnik –barierka schodów, to bardzo wygodne rozwiązanie w domu z poddaszem. W balustradzie schodów, zamiast tradycyjnych drewnianych tralek, znajduje się wówczas konstrukcja grzejna w kształcie drabinki. To rozwiązanie bardzo funkcjonalne, ponieważ grzejnik idealnie wkomponowuje się w przestrzeń i nie zabiera cennego miejsca.

Grzejnik, który jest zabudową kolumny to kolejne funkcjonalne rozwiązanie grzejne dedykowane do zastosowania na poddaszu, gdzie obowiązkowym elementem przestrzeni są podpory konstrukcyjne. Nie dość, że grzejnik atrakcyjnie „obuduje” filar, to jeszcze będzie pełnił funkcję grzewczą.

Grzejnik z funkcją chłodzenia, to z kolei bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy potrzebujemy klimatyzatora, ale nie mamy na niego miejsca. Możemy wybrać dwa rozwiązania łączące funkcję grzewczą i klimatyzacyjną: grzejnik kanałowy oraz hybrydowy grzejnik ścienny. Latem urządzenia zasilane są z sieci c.o., zimą zaś – z agregatu wody lodowej.

W fazie prototypu jest także ciekawe połączenie grzejnika i źródła światła, dzięki czemu stanie się on ozdobą wnętrza, a także będzie mógł pełnić funkcję oryginalnej lampki nocnej (to pomysł dla tych którzy obawiają się ciemności).

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!