Z historią

Z historią

Każdy przedmiot ma swoją historię, którą może opowiedzieć. I zawsze znajdzie się ktoś, kogo ona zainspiruje. Takie 'opowiadanie historii' stało się podstawą kolekcji sprzętów stworzonych przez Elisę Cavani dla włoskiej marki Manoteca.

Zgodnie z ideą upcykligu, wykorzystując stare, uszkodzone obiekty, Cavani przekształciła je w nowe obiekty, zachowując przy tym pamięć o ich 'poprzednim wcieleniu'. Połączone z materiałami z recyklingu i jedynie w razie konieczności pomalowane, obiekty te zyskują nowe życie. Wszystkie są wykonywane ręcznie i unikatowe.

Indoor: Dawne drzwi wejściowe stały się blatem stołu do pracy. Jedna jego część podnosi się, ujawniając ukryte pod spodem schowki i szuflady. Kiedy blat jest zamknięty, widoczne staje się malownicze piękno zniszczonego przez pogodę, starego drewna. W takiej formie stół doskonale nadaje się do jadalni – może przy nim usiąść ośmioro gości.

Il fausto: Trójkołowy, dziecięcy rowerek został wykorzystany jako półka na książki i lampa w jednym. Drewniane pedały i stara, stalowa rama noszące ślady użytkowania nadają mu melancholijny charakter wspomnień z dzieciństwa. Na wygiętym w łuk, miedzianym drucie zamocowanym z przodu roweru umieszczona została obudowa lampy, której położenie można zmieniać, by odpowiednio skierować strumień światła.

La nuit de noel: delikatny, poskręcany konar drzewa przekształcił się w lampę. Zawieszona na nim żarówka umieszczona jest nad niewielkim zbiornikiem z wodą, którego prostopadłościenna obudowa z zardzewiałej stali umieszczona jest pod kątem, stawiając pod znakiem zapytania stabilność obiektu. Kabel został przeciągnięty przez środek drzewa tak, że widać go jedynie na szczycie, gdzie został owinięty wokół kilku gałęzi. Woda w zbiorniku odbija światło, dodając lampie malowniczego uroku.

Olmo: Ciekawe połączenie zlewozmywaka ze starym stołem stolarskim. Kontrastowe zestawienie białej, perfekcyjnie wykonanej i gładkiej powierzchni ceramicznego zlewu z surowym, popękanym i nierównym drewnianym blatem noszącym ślady starej farby i narzędzi używanych przez rzemieślnika staje się źródłem wewnętrznej ekspresji obiektu.

Convivio (ch'i' solìa) To wyspa kuchenna pomyślana jako miejsce wspólnego celebrowania przygotowywania. Mebla skomponowany ze starej szafki i drewnianego blatu uzupełniają lampy w żelaznych oprawach i prosty, biały zlew oraz stare stołki barowe ze skórzanymi poduszkami.

W skład kolekcji wchodzą także lustra L'Ego oraz stoliki nocne „Alto/Fragile'.

Fot. Manoteca 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!