Szlachetny element architektury

Szlachetny element architektury

Projekty współczesnych domów jednorodzinnych, często wzorowanych na klasycznych rezydencjach, zaskakują rozmachem architektonicznym, jednak pod względem technicznym muszą odpowiadać współczesnym wymaganiom funkcjonalności i energooszczędności.
Okna stanowią centralny element architektury budynku, dlatego ich odpowiedni dobór decyduje o ostatecznym charakterze wymarzonej inwestycji. Szerokie możliwości formowania profili, lakierowania, trwałość i wysoka stabilność okien oraz coraz lepsze parametry cieplne sprawiają, że architekci i sami inwestorzy współczesnych rezydencji sięgają po nie coraz częściej. Aluminiowe okna nie zawsze idą w parze z minimalistycznym designem i zimnym charakterem.
Możliwość zastosowania profili ze słupkami o niewielkiej szerokości zewnętrznej, skrzydeł z ruchomym słupkiem czy szczeblin tworzących różnorodne podziały okna pozwala na tworzenie okien o bogatym i wyrafinowanym wyglądzie. Całości dopełniają szerokie możliwości wykończenia powierzchni ram dowolnym kolorem o różnej teksturze a nawet nadania im patyny czy oryginalnej kolorystyki i struktury drewna.

Realizację dużych, finezyjnych przeszkleń, przy najwyższej ochronie cieplnej, akustycznej czy antywłamaniowej gwarantują systemy o głębokości zabudowy powyżej 70 mm. Pozwala to na projektowanie wielkoformatowych okien do salonu bez obawy dużych strat ciepła. Możliwość wykonania okien o kształtach łukowych czy zaplanowanie różnych wersji podziału szyby pozwala na niemal nieograniczone projektowanie dużych przeszkleń w strukturze budynku. Przy doborze odpowiednich systemowych akcesoriów i okuć (także ukrytych mechanicznych lub mechatronicznych), okna i drzwi mogą osiągać najwyższe klasy odporności akustycznej i antywłamaniowej, nawet do WK3 włącznie.

Źródło: Schüco

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!