Ażurowa podpora dla roślin

Ażurowa podpora dla roślin

Pergola to bardzo popularna ozdoba przydomowych ogrodów. Ubierając ją w piękne kwiaty czy pnącza, jesteśmy w stanie urozmaicić przeciętny krajobraz. Pergola najczęściej wykonywana jest z giętego drewna, które jednak jest bardzo podatne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Warto więc zastanowić się nad alternatywą dla tego materiału.

Stabilny i mocny fundament to podstawa. Dotyczy to zarówno domów, jak i konstrukcji florystycznych znajdujących się w ogrodzie. Żywopłoty, kaskady kolorowych kwiatów i pnącza, wijąc się po pergoli, mogą stworzyć niecodzienne kompozycje. Do najpopularniejszych należą dziś pnące róże, chmiel japoński, milin amerykański czy różne odmiany powojników. Ażurowe podpory to idealne rozwiązanie dla tworzenia zielonych ścian – są mocne i stabilne, a zarazem stanowią dodatkowy element dekoracyjny w ogrodzie.

Pergola Legi to stalowa konstrukcja składająca się z przestrzennych elementów, gdzie podstawę stanowi kotwa o wymiarach 80 x 80 mm. Stalowe pręty o średnicy 8 mm dają gwarancję solidnego wzmocnienia, które bez problemu udźwignie ciężar różnorodnych pnączy. Ze względu na elastyczność materiału, można ją kształtować w przeróżne, przestrzenne bryły. Poszczególne kotwy, łuki i łączniki można formować według zadanego promienia nawet do 180 stopni. Jest to niewątpliwie dużym udogodnieniem podczas kreowania przestrzeni ogrodowej. Dodatkowe zabezpieczenia antykorozyjne uzyskane dzięki cynkowaniu ogniowemu dają gwarancję uniknięcia korozji, dzięki czemu konstrukcji nie trzeba co roku konserwować.

- Różnorodne rozwiązania ażurowych podpór pozwalają upiększać nie tylko tereny wokół domów. Zastosowania mogą także znaleźć w miejskich parkach, osiedlowych dziedzińcach czy ogródkach działkowych – mówi Tomasz Fidura, przedstawiciel producenta. Może być to wspomniana forma pergoli w kształcie wolno stojącej altany albo zadaszonego patio., ale także ozdobna kolumna czy łuki dzielące przestrzeń w całym ogrodzie. Popularnym rozwiązaniem jest również zastosowanie ażurowych krat montowanych do elewacji budynku. Ciekawe kształty pozwolą wtedy formować oryginalne kompozycje z pnących się po niej roślin. Pergola to dziś tzw. must have w każdym ogrodzie. Warto więc wykorzystać potencjał ażurowych rozwiązań Legi, by on sam nabrał dla nas jeszcze piękniejszego wyrazu.

Źródło: informacja prasowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!