Styl glamour w Twoim wnętrzu

Styl glamour w Twoim wnętrzu

Odrobina luksusu, ale bez zbędnego blichtru. Tak w skrócie można określić styl glamour. Pełen uroku, umiejętnie wykorzystujący magię świateł, nadaje wnętrzu komfortowy i intrygujący klimat.

To interesująca alternatywa dla minimalizmu oraz oszczędnych trendów ekologicznych. Pragmatyzm i skromną ornamentykę zastępują tu stylizowane na barok akcesoria, pluszowe kapy i złocone bibeloty. Glamour chętnie wykorzystuje kryształ, szkło oraz metal, które, odbijając światło, podsycają intrygującą, komfortową atmosferę wnętrza, a przy okazji optycznie je powiększają, dlatego ta estetyka sprawdzi się świetnie na każdym metrażu.

Odrobina luksusu

Aranżacja glamour może być niezwykle efektowna, a wcale nie wymaga przeprowadzania generalnych zmian. Przy odrobinie wyczucia, wystarczy kilka wyrazistych akcentów, by zbudować kameralny nastrój, tak ważny dla tego stylu. Dozwolone są różne sposoby zestawiania kolorów i elementów wyposażenia. Warto postawić na dekoracyjne, pełne finezji aksamity czy atłasy. Kapa z pluszu i futrzany dywanik będą się oryginalnie komponować ze złoconym świecznikiem, na ścianach zaś nie powinno zabraknąć galerii czarno-białych zdjęć w metalicznych ramkach. Ten styl nie jest konserwatywny – zachęca do zabawy i eksperymentu. Współczesne materiały, takie jak metal, szkło oraz aluminium łączą się z rozwiązaniami klasycznymi czy nawet barokowymi. Stosowane z wyczuciem elementy retro na pewno ubarwią nasze wnętrze. 

Jakie meble?

Proste i zgeometryzowane – umieszczone w przyjaznym otoczeniu eleganckich tkanin o zróżnicowanej fakturze i głębokich, nasyconych kolorach. Do tego pikowane, atłasowe kapy, zasłony oraz poszewki, które pod przyćmionym światłem ujawnią całą gamę subtelnych lśnień i odblasków.Podstawowe elementy umeblowania powinny być proste, na odrobinę szaleństwa możemy sobie za to pozwolić w dodatkach . Lustro w srebrzonej oprawie z roślinną, secesyjną ornamentyką, barokowy żyrandol z kryształu czy masywny, złocony świecznik, będą wspaniale załamywać światło, tworząc oryginalny nastrój. W doborze kolorów również panuje duża swoboda, chociaż zwykle dominują głębokie fiolety, purpura, srebro, stare złoto, śnieżna biel i subtelne szarości.

Zwieńczeniem zmysłowej aranżacji powinny być piękne drzwi wewnętrzne. Wykonane z dbałością o detal, o delikatnych formach, zarówno w wersji pełnej, jak i z przeszkleniami o różnych wymiarach, a nawet dekoracyjnym „morskim” bulajem. Takie drzwi będą harmonijnie współgrać z misterną i efektowną stylistyką glamour.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!