Zawieszone w zieleni

Zawieszone w zieleni

Rozświetlone kule, z których wyrastają rośliny, wydają się unosić w powietrzu, nie podlegając sile grawitacji. Ta intrygująca instalacja jest dziełem kanadyjskiego projektanta Omera Albera.

Do stworzenia roślinno-świetlnej kompozycji projektant wykorzystał lampy z kolekcji '38' – duże, szklane kule przebite otworami, w których umieszczone zostały żarówki oraz małe, białe doniczki. W każdej dużej kuli mieszczą się dwa lub trzy źródła światła i jedna albo dwie rośliny.

Przewody elektryczne i linki, na których podwieszone są lampy, zostały umieszczone w miedzianych osłonach. Dzięki temu, można je wyginać w różne strony i przeplatać, tworząc z nich bujną, chaotyczną kompozycję. Miedziane przewody sprawiają przy tym wrażenie żywych organizmów, które – nie mieszcząc się w szklanych kulach – wydostały się z nich na zewnątrz, gdzie mogą się swobodnie rozrastać, jak liany owijając się wokół białych doniczek i przeplatając z łodygami roślin. Umieszczone wśród tej gmatwaniny szklane kule wyglądają, jakby nie podlegały prawu grawitacji.

Kolekcja '38' powstała dla kanadyjskiej marki Bocci.

Fot. Bocci

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!