Pokoje życzliwości – konkurs

Pokoje życzliwości – konkurs

Stowarzyszenie Pozytywne.com ogłasza ogólnopolski konkurs na projekt wnętrz świetlic na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całym kraju.

Nową inicjatywą *Stowarzyszenia Pozytywne.com* związaną z ideą promowania życzliwości jest projekt "*Pokoje Życzliwości*". Stowarzyszenie pozyskuje środki, a następnie chce przekształcić lub stworzyć od nowa świetlice na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całym kraju. "Pokój Życzliwości" będzie miejscem, które ma przynieść chorym dzieciom w szpitalach wiele radości i zabawy w trudnych chwilach. Pokoje będą wyposażone w sprzęt audiowizualny, gry edukacyjne, zabawki, biblioteczkę z książkami i w dużą dawkę radości, pozytywnego myślenia i ciepła. Pierwsze realizacje powstaną w dwóch wrocławskich szpitalach: Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, kolejne w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Gdańsku.. aby finalnie sieć pięćdziesięciu Pokoi Życzliwości objęła całą Polskę!

Pojawia się jednak pytanie: jak ma wyglądać taki "Pokój Życzliwości"? Odpowiedzi na to pytanie dostarczyć ma ogólnopolski konkurs.

*Zadanie:*
Zaprojektuj wnętrze Pokoju Życzliwości. Pamiętaj, że ma to być nowoczesne, relaksacyjne i edukacyjne miejsce dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Pamiętaj o wykorzystaniu nowych technologii.

*Co należy zrobić?*
Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres konkursu wizualizację Pokoju Życzliwości oraz kosztorys jego wykonania. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 czerwca 2012 roku.

*Nagroda:*
Nagrodą w konkursie są tysiące uśmiechów chorych dzieci bawiących się w zaprojektowanym przez Ciebie Pokoju Życzliwości. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany, w pokojach umieszczona zostanie tabliczka z informacją o autorze projektu.

*Kapituła konkursowa:*
Zwycięski projekt wybierze kapituła konkursowa składająca się z przedstawicieli: lekarzy, terapeutów dziecięcych, projektantów wnętrz oraz przedstawiciela Stowarzyszenia Pozytywne.com.

*Patronat honorowy:*
Rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, prof. Jacek Szewczyk

Więcej informacji: www.pokojezyczliwosci.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!