Nowoczesne wnętrza wymagają konsekwencji

Nowoczesne wnętrza wymagają konsekwencji

Funkcjonalność i prostota stylu nowoczesnego jest kusząca dla wielu właścicieli mieszkań. Jednak każdy, kto chce urządzić wnętrza w jednolitym, modernistycznym stylu, musi wiedzieć, że dopracowanie detali i właściwy wybór dodatków zajmuje trochę czasu wymaga pewnego przygotowania.

O niesłabnącej popularności stylu nowoczesnego decyduje wiele czynników. Modernistycznie urządzone mieszkania cechuje przede wszystkim szeroko pojęta funkcjonalność. Wnętrza w tym stylu pozbawione są ciężkich dodatków, nie znajdziemy w nich krzykliwych kolorów. Całość komponuje się w raczej stonowaną, minimalistyczną, ale nie surową, przestrzeń.

Jednak efekt prostoty nie jest łatwy do osiągnięcia, a osoby niedoświadczone mogą mieć niemały kłopot podczas aranżacji wnętrz. - Nowoczesne wnętrza wymagają konsekwencji i fachowej wiedzy – tłumaczy Anna Paszkowska, architektka z pracowni 81.WAW.PL. Utrzymanie nowoczesnego, industrialnego charakteru wnętrza przez dłuższy czas może być dla niektórych trudne – dodaje. Przy urządzaniu takiego wnętrza należy bowiem zrezygnować z wszelkich swojskich ozdób, pamiątek, ciężkich obrazów i żyrandoli.

Podstawowa trudność w aranżacji nowoczesnego mieszkania kryje się już w samej istocie stylu modernistycznego. Swobodne łączenie nowoczesnych materiałów i technologii wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu aranżacji. - Znakiem rozpoznawczym stylu nowoczesnego jest otwarta przestrzeń. Urządzanie mieszkania należy więc zacząć od wyeliminowania lub przynajmniej ograniczenia podziałów pomieszczeń. Funkcje poszczególnych pokoi sygnalizuje się odrębnym materiałem, kolorem, a nie ścianką działową – wyjaśnia architektka.

Kolejną cechą charakterystyczną stylu jest sposób meblowania pomieszczeń. Jednokolorowe meble o geometrycznych, prostych kształtach powinny być wykonane z drewna, które dobrze komponuje się z ascetycznymi, stalowymi elementami wzornictwa. Jasne meble w połączeniu z odpowiednim, ciepłym oświetleniem (kinkiety, lampki sufitowe, etc.) optycznie powiększają mieszkanie, a to właśnie efekt otwartej przestrzeni jest w tej aranżacji najważniejszy. Należy też pamiętać, aby nie przesadzić z ilością mebli, ich nadmiar jest bowiem niezgodny z filozofią stylu.

Wizytówką nowoczesnego wnętrza jest salon, który powinien charakteryzować się prostotą. - Styl nowoczesny jest dobrym rozwiązaniem także dla niewielkich mieszkań, gdyż, dzięki minimalistycznej aranżacji, niewielki salon z pewnością wyda się bardziej przestronny – doradza Anna Paszkowska. Ważnym elementem aranżacji salonu jest także wykończenie ścian. Powinny być surowe, w industrialnym tonie, na ścianach może nawet zostać zachowany odsłonięty beton lub surowa cegła.

Źródło: informacja prasowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!